fbpx

Stor Perde Yıkama

Anasayfa » Stor Perde Yıkama

İçindekiler

Stor Perde Yıkama

Stor perde ve zebra perdeler günümüz teknolojisi ürünüdür. Uzun ve ağır tüllerin yerine daha hafif ve kısa ebatlardaki stor perdeler alternatif olarak üretilmiştir. İş yerleri, ofisler, hastaneler, oteller ve birçok evlerde kullanım kolaylığından dolayı tercih edilmektedir.

Kumaş doku malzemesine sahip olduğu için stor ve zebra perdeler belirli aralıklarla temizlenmelidir. Çevre koşullarına bağlı olarak storlarınız zamanla kirlenir.

Stor perde ve zebra perde mekanizmalı yapıya sahiptir. Mekanizma aparatlarının zarar görmemesi gerektiği için stor perde türleri uzman kişiler tarafından temizlenmelidir. Bu işlem için Trabzon halı yıkama firmalarının kendi bünyesinde bulunan stor perde yıkama birimleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Evde Stor Perde Yıkanır Mı?

Evde stor perde yıkanır mı diye sorarsak stor perde yıkama teferruatlı bir iştir. Bazıları bu işi perdeleri yerinden söküp halı yıkama gibi fırçalayarak yapmaktadır. Bu çok yanlış olan bir yıkama tekniğidir. Stor ve zebralarınızın zarar görme ihtimali çok fazladır. Yani evde stor perde yıkama işlemi perdeleriniz için sağlıksız bir yöntemdir.

Evde stor perde yıkama işlemi için geniş alanınızın olması gerekir. Günümüzde yapılan bina standartlarında bu pek mümkün olmaz. Stor perdeleri yıkamak için yerinden sökerken zarar vermemek gerekir. Yıkama aşamasında da perdelere yapılacak sert darbeler perdelerinizin yapısını bozabilir. Bu ve buna benzer sebeplerle perdelerinizin stor perde yıkama firmalarında yıkanması daha sağlıklı olacaktır.

Piyasada yüzlerce stor perde sprey temizleyici türleri vardır. Stor perdelerinizi eğer stor perde yeni değilse sprey yardımıyla temizlemek doğru değildir. Kirli ve tozlu olan kumaş üzerine sprey püskürtülmesi kumaşın daha fazla kirlenmesine neden olur. Uzmanlara göre bu uygulama çok yanlış bir tercihtir.

Uzman görüşü ile evde stor perde yıkamak için;

Ilık su dolu kabın içerisine kimyasal olmayan temizleyicilerden ekleyin. Karbonat, sirke, rendelenmiş beyaz kalıp sabunlar gibi temizlikte kullanılan doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. Ağartıcı ya da deterjan kullanımı asla önerilmez. Aksi halde storlarınız ya da zebralarınız zamanla renk değişimine ve deformeye maruz kalır.

Stor Perde Yıkama Ne Kadar Sürer?

Evde stor perde yıkama işlemi uzun süren bir çalışmadır. Zaman tasarrufu sağlamak için stor perdelerinizi kurumsal firmalara yıkatabilirsiniz. Firmalar genelde 24 saat içerisinde stor perde yıkama çalışması yapabilirler.

Stor Perde Ne Zaman Yıkanır?

Stor perde temizleme işlemini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Temizliği dışında periyodik olarak stor perdelerinizin yıkanması gerekir. Genelde yaz mevsimine geçiş dönemi ve sonbahar mevsiminde kışa hazırlık olarak yılda minimum iki kez stor perde yıkama yaptırmalısınız.

Koronavirüs Döneminde Zebra Perde ve Stor Perde Yıkama

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle bir süredir karantina uygulaması yapılmaktadır. Halı yıkama şirketleri de dahil hizmet sektörleri işleri durdurmak zorunda kalmıştır. Normalleşme sürecinde Trabzon stor perde yıkama hizmeti kaldığı yerden devam etmektedir. COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında kurumlarda hijyen tedbirleri en üst seviyede tutulmaktadır.

Stor Perde Yıkama Firmaları

Stor perdeler genellikle mekanizmalı ürünlerdir. İlk etapta temizliği konusunda endişe çok fazla olsa da stor perde yıkama firmaları kaliteli yıkama işlemleriyle bu endişe yersiz kalmıştır. Stor perde kullanımı buna bağlı olarak artış gösterir. Stor perde yıkama ihtiyacı arttığı için birçok sektör bu hizmete yönelmiştir. Bu sektörlerin başında Trabzon stor perde yıkama firmaları gelmektedir.

Stor perde yıkama Trabzon’ da yeni bir hizmet sektörü oluşturdu. Bunun nedeni stor perde kullanımı yaşam alanlarında hızla yayılmış olmasıdır. Renk ve çeşitli model zenginliği ile bulunduğu ortamı estetik açıdan hoş bir görünüm kazandırmasıdır. Belirli zaman dilimi aralığıyla stor perde yıkama işlemi yaptırılması görüntü estetiğini her zaman canlı tutacaktır.

| Site haritası yolu gösterir.| Of Koltuk Yıkama |

Telefon Yol Tarifi WhatsApp