fbpx

Trabzon Yatak Yıkama

Anasayfa » Trabzon Yatak Yıkama

İçindekiler

Yatak Yıkama

“Sağlıklı bir uyku için rahat ve temiz bir yatak olmalıdır.” Görüşü uzmanlar tarafından bildirilmiştir. Her insan günde ortalama sekiz saat uyumalıdır. Vücudumuz 8 saat boyunca yatakla temas halindedir. Bu temas sonucu vücudun terlemesi ile oluşan nem, vücut ölü deri döküntüsü ve saç kırıntıları yatakta zamanla birikir. Tüm bu akıntılar zamanla yatakta bakteri oluşumuna sebep olur. Yatak temizliği bu aşamada devreye girmelidir.

Yataklarınızda kullanıma bağlı olarak zamanla ev akarları ve bakteri oluşumu meydana gelir. Alerjen bakterilerin yanı sıra uyuz ve mayt böcekleri gibi canlıların üremesi de kaçınılmaz olur. Yatak yıkama işlemi ile bu canlıların oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Evde Biriken Akar ve Bakteriler

Koltuk, yatak, yastık, halı gibi ev ürünleri iç dolgu malzemesi zengin olan eşyalardır. Kullanıma bağlı olarak ve çevre faktörlerinden etkilenerek tozlanmaya maruz kalır. Toz birikimi sonucu akarlar ve maytlar gibi bakteriler üreme yapar. Ancak bu küçük canlılar gözle görülmez. Alerjik hastalığa yakalanma riskini arttırır. Özellikle küçük çocukların bulunduğu ortamlarda bu tür eşyaların temizliği daha sık yapılmalıdır. Ev tozlarına bağlı olarak küçük çocuklarda alerjik hastalıklar başlar.

Yatak Yıkama Nasıl Yapılır?

Yatak yıkama çalışması için özel yatak yıkama makineleri kullanılır. Bu makineler halı yıkama, koltuk yıkama makineleri gibi vakumlu özel makinelerdir.

🔸 Yatak yıkama hizmeti tercih ettiğiniz zaman öncelikle yatağınız kuru vakumlama işlemine alınır. Böylece var olan toz ve bakteriler ortamdan atılmış olur.

🔸 Su püskürtme aparatı kullanılarak yatağın her tarafı ıslatılır.

🔸 Yatak dokusuna zarar vermeyecek vakumlama başlığı yatak yıkama cihazı ucuna takılır. Solüsyon ayarlaması yapıldıktan sonra yatak yıkama işlemi başlatılır.

🔸 Tamamen ıslanan yatağın her tarafında vakum cihazı gezdirilir. 7-8 kere aynı noktada işlem yapılır. Bu sayede yatağa verilen su her seferinde geri çekilmiş olur. Yatağın ıslak kalma ihtimali en aza indirilir.

🔸 Yıkama işlemi bittikten sonra yatak dik konuma alınır ve kalan suyun tamamen kuruması sağlanır.

🔸 Ortam sıcaklığına göre yatak kuruma süresi değişir.

Buharlı Yatak Yıkama

Buharlı yıkama teknolojisi kuru temizleme işlemi olarak bilinir. Yatak yıkama yöntemlerinden birisidir ama aslında yatak dezenfeksiyon işlemidir.

Buharlı yatak yıkama yöntemi yüksek sıcaklık derecelerinin yatak içine püskürtülerek ortamdaki mikrobiyel canlıların yok edilmesi işlemidir. Yatak dokusuna göre ısı derecesi 120/170 arasında değişir. %100 hijyenik yatak yıkama hizmeti almak için kuru temizleme firmaları ya da Trabzon yatak yıkama firmaları tercih edebilirsiniz.

Evde Yatak Yıkama

Evde yatak yıkama çok zor bir işlemdir. Aslında cihazınız yoksa evde yatak yıkama işlemi yapılmaz. Sadece yatak silme yapabilirsiniz. Yatak temizliği ile yatak silme arasında fark vardır. Temizleme işlemi yatak yıkama veya buharlı yıkama ile yapılan çalışmadır. Yatak silme işlemi ise yüzeysel yapılan bir temizliktir. Silme işlemi yaparak yatak yüzeyindeki bütün kirleri yatak içine göndermiş oluyorsunuz. Böylece yatak yüzeyi temizlenirken yatak içinde daha fazla kir birikir.

Ayrıca ıslak silme işlemi yapıldığı için yatak içinin kuruması imkansız hale gelir. İçeride oluşan nemlenme sonucu bakteri üremesi artar.

Bu sebeplerle evde yatak silme ya da yatak yıkama işlemi kesinlikle yapılmamalıdır.

Yatak Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Trabzon yatak yıkama firmalarının deneyimlerine göre yılda en az bir kere yatak yıkama yaptırılmalıdır. Yıllık bakım dışında yıkama yaptırılması gereken durumlar;

🔸 Küçük bebekli ailelerde sık karşılaşılan kusma veya çiş kaçırma vakalarında,

🔸 Evcil hayvan besleyen evlerde oluşabilen yatak kazalarında,

🔸 Beklenmeyen leke oluşumunda,

🔸 Çok katlı binalarda yaşanabilen su kaçağı yani tavanlardan akan pis suyun yatağa ulaşması olaylarında yatak yıkama yaptırılmalıdır.

Yatak Temizliği Önemi

Evinizde bulunan yataklarınızın hijyenik olması sağlığınız için önemli bir noktadır. Bakteri ortamının oluşmaması için yatak temizliği uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kir, leke gibi hoş olmayan görüntülerin yok edilmesi için kendi yöntemlerinizi kullanmayın. Yataklarınız temizlemek yerine daha kötü duruma getirebilirsiniz.

Yatak Yıkama Fiyatları

Yatak yıkama çok pahalı olmamakla beraber kalıcı ve hijyenik bir yöntemdir. Uzun vadeli düşünülürse uygun fiyatlarla yılda bir kez yatak temizliği hizmeti alıyorsunuz.

Trabzon yatak yıkama fiyatları firmaların çalışma sistemine göre değişkenlik gösterir. Kullanılan malzeme kalitesi, işçilik, referanslar yatak yıkama fiyat politikasını etkiler. Kesin olan bir konu evde yatak yıkama işlemi çözümsüz bir yoldur. Düşük maliyetlerle %100 kesin sonuç veren yöntem yatak yıkama firmaları tercih etmektir.

Yatak Yıkama Firmaları

Trabzon yatak yıkama firmaları yataklarınızı anti-bakteriyel niteliklere uygun olarak yıkamaktadır. Alanında uzman çalışan profilleri ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Evde yapılması zor olan halı, koltuk, yorgan, yastık, yatak yıkama gibi zor olan işleriniz için Trabzon yatak yıkama firmaları özveriyle hizmet sunmaktadır.

Temizlik hayatımızın her alanında önem taşır. Salgın ve bütün hastalıklardan korunabilmek için hijyen kurallarına uymamız gerekir. Zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerimizin de temizliği itina ile yapılmalıdır. Koltuk, halı, yatak gibi büyük eşyaları temizliği yılda bir kere mutlaka yapılmalıdır. Evde yıkaması yapılamayan yataklarımız uyku sağlığı için temiz olmalıdır. Yılda bir kere yatak yıkama yaptırmanız sağlığınız açısından önemlidir.

 

| Site haritası yolu gösterir.| Trabzon Profesyonel Petek Temizleme %100 Garantili Hizmet |

Telefon Yol Tarifi WhatsApp